Vietin eilen koko lauantaipäivän kotona puuhaillessa, mikä on hyvin harvinaista. Haluan yleensä ehdottomasti lähteä lauantaina heti aamupäivästä ihmisten ilmoille, jos mulla sattuu olemaan vapaapäivä. Yritin kysellä kahvitteluseuraa kaupungille eilenkin, mutta ei vaan tärpännyt. Katselin sarjoja Netflixistä ja sitten päätin ruveta siivoilemaan kotia. Siinä samalla sain sitten idean ottaa kotikuvia tänne blogiin ja ajattelinkin toteuttaa pienen postaussarjan, jossa esittelen vähän tätä meidän luukkua. Aloitetaan sillä huoneella, josta ei täällä blogissa näkynyt vielä yhtäkään kuvaa pieniä yksityiskohtia lukuunottamatta – kylppäri!
Meillä on tosi tilava kylppäri, johon kuitenkin kaipaisin hieman enemmän lasku- ja kaappitilaa, kun siihen kerran mahdollisuus olisi. Tuo vanha puinen hyllykkömme mahduttaa onneksi koreineen sisäänsä niin hyvän määrän tavaraa, että kaikelle on ainakin toistaiseksi löytynyt oma paikkansa. Vaihdoin hiljattain hyllykön vanhat puiset korit noihin valkoisiin, jotka tuovat mielestäni kivasti raikkautta!
Mukavaa sunnuntaita kaikille!
– Janni
12 Comments
Ihanat sävyt teidän kylppärissä! Sisustusjutut kiinnostaa etenkin nyt, kun on oma ihka uusi koti rakenteilla 🙂 Näitä lisää, siis!
Oi kiva kuulla, että kiinnostusta löytyy 🙂 Lisää on tulossa!
Moi. Mistä saa tollasia kivoja raidallisia suihkuverhoja? Oon metsästänyt pitkään kivaa suihkuverhoa tuloksetta… 😀
H&M 🙂
Kivan näköistä, mistähän toi ihana matto on ? 🙂
Hemtexistä 🙂 Vuoden vanha!
Ihana kylppäri! Muutin itse viikko sitten ensimmäiseen omaan asuntoon ja olen niin innostunut kaikesta sisustamisesta 🙂 Kiva myös lukea blogeja, joissa on sisustusjuttuja. Odotan innolla muidenkin huoneiden esittelyä, kun sulla on niin kiva maku!
http://justsayinghianne.blogspot.fi/
Jes – tulossa on 🙂 Onnea uuteen kotiin!
Aivan ihanan näköistä!
Kiitos kovasti! 🙂
On kyllä hieno kylppäri! 🙂 Muakin kiinnostaa, että mistä tuo matto on? Mukavaa, jos tämmöinen sisustus postaussarja on tulossa! Teillä on niin kiva koti, tosi kodikkaan näköistä! 🙂
Jee tulossa on 🙂 Matto on tosiaan Hemtexiltä reilu vuosi sitten ostettu!