Eilen oli kyllä pitkästä aikaa sellainen päivä, että kameran edessä oleminen ei luonnistunut sitten yhtään. Ilma oli harmaa ja hieman ennen kuvaushetkeä alkoi jo taivaskin hämärtämään. Ystäväni Hanna tarjoutui kuitenkin asukuvia ottamaan, joten eihän siitä suvaitse kieltäytyäkään!
Takki H&M – Kauluspaita Uniqlo – Farkut Diesel – Kengät Vagabond – Laukku Pieces
En muuten edelleenkään ole ollenkaan varma tuosta takista, josta kirjoittelinkin aikaisemmin jo täällä. Jotenkin toi pituus ja tietyt yksityiskohdat, kuten samasta villakankaasta tehdyt isot napit häiritsevät. Kai se on vaan myönnettävä, että pitkästä aikaa tuli tehtyä hutiostos!
Kuvat: HannaK
– Janni
12 Comments
Takki on ihastuttavan värinen!
Vaihda takkiin napit ja lisää vaikka nahkanen ”lisäosa” helmaan. 🙂
Itse tuunasin takkini viime talvena kun tajunnanräjäyttäjää ei löytynyt.
Mietin kyllä tota nappien vaihtoa! Nahkaosan lisääminen on meikäläisen taidoille jo vähän liikaa 😀 kiitos vinkistä!! 🙂
Takki on mun mielestä tosi kiva! Auttaisko vaikka nappien vaihtaminen?:)
No sitä mietin itsekin! Kiitos paljon! 🙂
Vaihda ihmeessä napit uusiin! Tosi kiva takki kyllä ja hyvältä näyttää, mutta kieltämättä omastakin mielestä olisi kivempi muovisilla napeilla 🙂
No niin mä vähän meinasin! Kiitti vinkistä! 🙂
Mun mielestä toi takki ei oo ollenkaan paha!
No ehkä sille pitäisi vielä antaa mahis! 🙂 Jos vaikka se nappien vaihtaminen auttaisi!
Ei oo hutiostos!! Ihan hullun ihana asu ja näytät niin onnelliselta 🙂 napit uusiks jos ne häiritsee mutta niin ihana!
Voi kiitos ihanasti sanottu 🙂 Napit taitaa mennä tosiaan uusiksi! Kiitos kovasti!
Oi toi sun hymysi! Musta nää kuvat ovat ihania!
Voi kiitos paljon! 🙂